Kas kiudplaat paigaldatakse ilmselt 2 rististe kandetalade vahele?, Või plaadi kinnitamiseks altpoolt esimesena, tuleb alumisele laagile (õhk jookseb alt läbi) eraldi kinnituskonstruktsioon?. Ja ka plaadile on vaja niiskustõket pinnase ja plaadi vahele sõltumata tuulutusest. Ja miks peab olema põrand tuulduv, kui on olemas liivakiht pinnase peal, niiskustõke alt ja aurutõke ülevalt ja normaalne soojustus nende vahel. Põrandalauale lõigatakse tuulutussooned ju ka alla sisse. Teine küsimus on ümbermõõdu kohta. 60 m2 ristküliku kujulise pinna küljeks tuleb 7,75 m ja siis lintvundamendi (perimeetri) pikkuseks 31 m?. Praegu on lintvundamenti 10 jm. See oleks hea info mahtude ja materjalide arvutamiseks ja ruumi pikkus ja laius oleks tänuväärt.
Teavita reeglite rikkumisest
Korraldaja vastus:
24.03.2020 11:18
Niiskuskindla puitkiudplaadi (mis sobib välistingimustesse) kinnitaks talade vahele. Talad toetuvad vundamendile (selle alusvööle 50x100). Talade ja liivapinnase vahele jääb 40- 80 cm õhutusvahet. Eraldi auru-niiskustõkkeid ei tule. Talade vahele tuleb tselluvill (mitte mingil juhul sünteetilist ega aurutihedat), mille peale ehituspaber ja põrandalauad. Põrandalaua alla tuulutussooned - pole sellist teadmist. Esialgu teostan töid 60 m2 peal. Hiljem 30m2, kuigi seal saab taaskasutada vana puitu. Maja üldmõõtmed 8,6mx12,6m. 10jm oli jutt siseseinte ehituses, kus vaheseinad puuduvad. Mujal olemas.
Teavita reeglite rikkumisest
Tervist
Kas hilisemalt on ligipääs ka põranda alla (inspektsiooniluuk kuskil)?
Juhul kui ei ole, siis minu hinnangul on oht, et mõni näriline uuristab augu, mille kaudu osa puistevillast võib aja jooksul välja joosta näiteks vibratsiooni mõjul.
Soovitaks kasutada vähemalt esimest 5 cm plaatvilla selle ohu vähendamiseks.
Soovitaks kasutada c24 tugevsorteeritud tähisega põrandatalasid, mis tagab nõuetekohased kandetugevused ( hind ca 350-400 eur/tm, võrreldes saekaatrist pärit( 150-200 eur /tm) vale niiskussisalduse, (hiljem kuivab lohku,kui raskus peal), potensiaalselt suurte okstega, keerukohtadega ( on reaalne kogemus, kus sarikamaterjaliks mõeldud pruss, kohalikust saekaatrist pärit, kärule tõstmisel läks katki, sest nii suur keerukoht oli sees )
Lgp,
Tõnis.
Teavita reeglite rikkumisest
Korraldaja vastus:
10.04.2020 20:15
Luuk põranda alla on võimalik, samas olen kaalunud ka vundamendi ühes osas tekitada vastav avaus. Närilistele ka mõelnud, soovitused palgi esimese rea ja vundamendi piirkonda lisada võrk (kuigi need ilmselt sisse ikka kuskilt saavad) või siis antud nõu ka võimalik arvesse võtta, 5cm plaatvilla (siis tselluvilla plaadina - oletan või 5cm tuuletõkkeplaati, n-ö 2,5cm kahes kihis, millel on sisuliselt sama soojusjuhtivus 0,049). C24, niiskus alla, võrdne 18% puit jah, hinnad 2 kuud tagasi välja uuritud (võimalik ka 220+km). Eks materjali kvaliteet tuleks enne oma silmaga üle vaadata küll.
Teavita reeglite rikkumisest
Tervist.
Täpsustavalt küsiks üle , kas c24 materjal ( võimalik 220+km) on c kvaliteedi klassi kuuluv materjal ?
Sellisel juhul tuleks arvestada varuga, kuna materjali peaks sorteerima. Kuna transport on suhteliselt kallis, siis oleme eelistanud a klassi materjali+ väike varu . C klassi puhul on see natukene lotomäng. Kui materjal kohale jõuab, siis selgub alles, kui palju on häid prusse.Olenevalt millisest tehasest prussid tulevad.
A kvaliteediklassi puhul on iga tellitud pruss efektiivne.
Lgp,
Tõnis.
Teavita reeglite rikkumisest
Korraldaja vastus:
11.04.2020 18:18
Täpset klassi pole järele uurinud, aga vaevalt A klass on.
Teavita reeglite rikkumisest